Inga-Britt Lundén.
Född 1928-08-08 i Enslöv/N.
|
f
Bror Ragnar Lundén.
Född 1897-01-14 i Enslöv/N.
Död 1974-05-08 i Halmstad/N.
Lagerarbetare.
|
ff
Sven Ludvig Lundén (Carlsson).
Född 1871-02-20 i Fattigstugan, Årstad/N.
Död 1959-01-29 i Sankt Olofsdhemmet i Halmstad/N.
Dräng.
|
|
|
|
ffm
Josefa Christina* Carlsdotter.
Född 1836-11-27 i Hensnäs soldattorp, Gryteryd/F.
|
ffmf
Carl Johansson Ax.
Född 1803-11-12 i Kalv/P.
Död 1882-04-29 i Burseryd/F.
Soldat No.69.
|
ffmm
Elsa Jönsdotter.
Född 1807-12-22 i Gryteryd/F.
|
fm
Alma Severina Josefina Björkman (Lundén).
Född 1874-01-05 i Gångarebo, Drängsered/N.
Död 1950-04-30 i Stg. 1261 Halmstad/N.
Piga.
|
fmf
Johannes Carlsson Björkman.
Född 1844-10-14 i Hallaböke soldattorp, Femsjö/N.
Död 1884-02-27 i Gångarebo, Drängsered/N.
Kronobåtsman.
|
fmff
Carl Magnus* Magnisson Holm.
Född 1823-01-28 i Kråkshult, Färgaryd/N.
Rote-Båtsman Nr 95.
|
fmfm
Pernilla Johannesdotter.
Född 1816-10-05 i Svensbo, Femsjö/N.
Död 1887-07-19 i Hallaböke, Femsjö/N.
|
fmm
Johanna Maria Mårtensdotter.
Född 1844-07-06 i Fagerhult, Drängsered/N.
|
fmmf
Mårten Andersson.
Född 1811-08-06 i Fagerhult, Drängsered/N.
Död 1876-06-09 i Lilla Gässelia, Drängsered/N.
|
fmmm
Johanna Jönsdotter.
Född 1812-02-25 i Stora Elmås, Abild/N.
Död 1887-10-25 i Lilla Gässelia, Drängsered/N.
|
m
Alma Bernhardina Augustsson.
Född 1890-05-26 i Enslöv/N.
Död 1973-01-31 i Halmstad/N.
|
mf
August Andersson.
Född 1861-03-01 i Kvibille/N.
|
mff
Anders
Christiansson.
Född 1822-08-26 i Lilla Danstorp, Kvibille/N.
Död 1912-03-10 i Nr 2 Kvibille/N.
|
mfff
Christian
Bengtsson.
Född 1793-10-03 i Lilla Danstorp, Kvibille/N.
|
mffm
Johanna
Johansdotter.
Född 1783-12-06 i Hylte Västergård, Färgaryd/N.
|
mfm
Agneta (Greta)
Andreasdotter.
Född 1828-12-19 i Svedjestugan, Kvibille/N.
Död 1897-10-03 i Damstugan Nr 2, Kvibille/N.
|
mfmf
Andreas
Pettersson.
Född 1800-05-03 i Kvibille/N.
|
mfmm
Anna
Andersdotter.
Född 1801-05-02 i Kvibille/N.
Död 1840-07-22 i Lilla Danstorp, Kvibille/N.
|
mm
Sanna Persdotter.
Född 1863-03-30 i Enslöv/N.
|
mmf
Per
Andersson.
Född 1826-12-14 i Linnesdal, Enslöv/N.
Död 1914-12-02 i Grumshult, Enslöv/N.
|
mmff
Anders
Svensson Bökman.
Född 1800-02-26 i Enslöv/N.
Död 1877-05-12 i Enslöv/N.
Båtsman.
|
mmfm
Pernilla
Persdotter.
Född 1800-06-01 i Torup/N.
Död 1864-05-28 i Enslöv/N.
|
mmm
Benedikta
Petersdotter.
Född 1821-10-10 i Lunatorp, Enslöv/N.
Död 1913-03-23 i Grumshult, Enslöv/N.
|
mmmf
Peter
Andersson.
Född 1797-12-18 i Österby, Enslöv/N.
Död 1875-03-14 i Småbäckshus, Enslöv/N.
|
mmmm
Ingeborg
Jönsdotter.
Född omkring 1788 i Småland.
Död 1845-09-20 i Enslöv/N.
|