Barbro Lundén.
Född 1938-12-24 i Halmstad/N.
|
f
Helge Ludvig (Pelle) Lundén.
Född 1906-07-05 i Harplinge/N.
Död 1994-09-24 i Halmstad/N.
|
ff
Sven Ludvig Lundén (Carlsson).
Född 1871-02-20 i Fattigstugan, Årstad/N.
Död 1959-01-29 i Sankt Olofsdhemmet i Halmstad/N.
Dräng.
|
|
|
|
ffm
Josefa Christina* Carlsdotter.
Född 1836-11-27 i Hensnäs soldattorp, Gryteryd/F.
|
ffmf
Carl Johansson Ax.
Född 1803-11-12 i Kalv/P.
Död 1882-04-29 i Burseryd/F.
Soldat No.69.
|
ffmm
Elsa Jönsdotter.
Född 1807-12-22 i Gryteryd/F.
|
fm
Alma Severina Josefina Björkman (Lundén).
Född 1874-01-05 i Gångarebo, Drängsered/N.
Död 1950-04-30 i Stg. 1261 Halmstad/N.
Piga.
|
fmf
Johannes Carlsson Björkman.
Född 1844-10-14 i Hallaböke soldattorp, Femsjö/N.
Död 1884-02-27 i Gångarebo, Drängsered/N.
Kronobåtsman.
|
fmff
Carl Magnus* Magnisson Holm.
Född 1823-01-28 i Kråkshult, Färgaryd/N.
Rote-Båtsman Nr 95.
|
fmfm
Pernilla Johannesdotter.
Född 1816-10-05 i Svensbo, Femsjö/N.
Död 1887-07-19 i Hallaböke, Femsjö/N.
|
fmm
Johanna Maria Mårtensdotter.
Född 1844-07-06 i Fagerhult, Drängsered/N.
|
fmmf
Mårten Andersson.
Född 1811-08-06 i Fagerhult, Drängsered/N.
Död 1876-06-09 i Lilla Gässelia, Drängsered/N.
|
fmmm
Johanna Jönsdotter.
Född 1812-02-25 i Stora Elmås, Abild/N.
Död 1887-10-25 i Lilla Gässelia, Drängsered/N.
|
m
Frida Ingegärd Gunnander Lundén.
Född 1909-04-11 i Halmstad/N.
Död 1997-01-28 i Halmstad/N.
|
mf
Emil Gunnander.
Född 1885-06-16 i Halmstad/N.
Död 1953-07-02 i Halmstad/N.
Hamnarbetare.
|
mff
Lars Johan
Gunnander.
Född 1853-10-01 i Gunnarp/N.
Död 1932-03-05 i Halmstad/N.
|
mfff
Sven Peter
Larsson.
Född 1814-12-13 i Ängahuset, Kalv/P.
|
mffm
Johanna
Jönsdotter.
Född 1823-11-11 i Villstad/F.
|
mfm
Anna Britta
Svensdotter.
Född 1852-06-23 i Grimmared/N.
Död 1932-04-19 i Gunnandersro, Halmstad/N.
|
mfmf
Sven
Nilsson.
Född 1819-08-19 i Vägryd, Östergården, Grimmared/N.
|
mfmm
Beata
Börjesdotter.
Född 1814-06-28 i Landa/N.
|
mm
Jenny Matilda Sandberg.
Född 1883-07-10 i Halmstad/N.
Död 1918-06-10 i Snöstorp/N.
|
|
|
|
|
|
|