Alma Severina Josefina Björkman (Lundén).
Född 1874-01-05 i Gångarebo, Drängsered/N.
Död 1950-04-30 i Stg. 1261 Halmstad/N.
Piga.
|
f
Johannes Carlsson Björkman.
Född 1844-10-14 i Hallaböke soldattorp, Femsjö/N.
Död 1884-02-27 i Gångarebo, Drängsered/N.
Kronobåtsman.
|
ff
Carl Magnus* Magnisson Holm.
Född 1823-01-28 i Kråkshult, Färgaryd/N.
Rote-Båtsman Nr 95.
|
fff
Magnus Isaksson.
Född 1791-06-15 i Kråkshult, Färgaryd/N.
Död 1856-01-08 i Kråkshult, Färgaryd/N.
|
ffff
Isak Håkansson.
Född 1764-05-20 i Godhult, Färgaryd/N.
Död 1814-04-02 i Kråkshult, Färgaryd/N.
|
fffm
Kjerstin Persdotter.
Född 1758-09-11 i Färgaryd/N.
Död 1843-02-09 i Kråkshult, Färgaryd/N.
|
ffm
Christina Jonasdotter.
Född 1794-11-06 i Byås Mellangården, Färgaryd/N.
Död omkring 1867 i Färgaryd/N.
|
ffmf
Jonas Thorsson.
Född 1753-11-29 i Sonhult, Färgaryd/N.
Död 1829-12-15 i Byås Mellangården, Färgaryd/N.
Dräng.
|
ffmm
Kjerstin Månsdotter.
Född 1756-09-04 i Byås Mellangården, Färgaryd/N.
Död 1826-10-15 i Byås Mellangården, Färgaryd/N.
Piga.
|
fm
Pernilla Johannesdotter.
Född 1816-10-05 i Svensbo, Femsjö/N.
Död 1887-07-19 i Hallaböke, Femsjö/N.
|
fmf
Johannes Svensson.
Född 1778-04-08 i Öjaberg, Femsjö/N.
Död 1849-05-08 i Prostgården, Femsjö/N.
|
fmff
Sven Svensson.
Född 1742-11-30 i Hallanäs, Femsjö/N.
Död 1793-01-10 i Kvarnbo, Femsjö/N.
|
fmfm
Maria Jaensdotter.
Född 1754-12-20 i Lilla Dufvhult, Femsjö/N.
Död 1836-01-11 i Yabergs torp, Femsjö/N.
|
fmm
Sara Persdotter.
Född 1776-01-26 i Södra Unnaryd/N.
Död 1830-04-27 i Femsjö/N.
Piga.
|
fmmf
Per Persson Bök.
Född 1748-02-23 i Södra Unnaryd/N.
Soldat nr 89 Bökhult i Södra Unnaryd.
|
fmmm
Anna Nilsdotter.
Född 1744-12-22 i Södra Unnaryd/N.
|
m
Johanna Maria Mårtensdotter.
Född 1844-07-06 i Fagerhult, Drängsered/N.
|
mf
Mårten Andersson.
Född 1811-08-06 i Fagerhult, Drängsered/N.
Död 1876-06-09 i Lilla Gässelia, Drängsered/N.
|
mff
Anders Bengtsson.
Född 1768-10-16 i Elfshult, Abild/N.
Död 1846-11-11 i Fagerhult, Drängsered/N.
|
mfff
Bengt Arvidsson.
Född 1734 i Abild/N.
|
mffm
Anna Bengtsdotter.
Född 1736-10-24 i Solakull, Abild/N.
|
mfm
Anna Jönsdotter.
Född 1774-09-19 i Fagerhult, Drängsered/N.
Död 1845-12-03 i Fagerhult, Drängsered/N.
|
mfmf
Jöns Björnsson.
Född 1734-08-30 i Elfshult, Abild/N.
Död 1812-12-15 i Fagerhult, Drängsered/N.
|
mfmm
Anna Andersdotter.
Född 1735-09-12 i Fagerhult, Drängsered/N.
Död 1813-11-26 i Drängsered/N.
|
mm
Johanna Jönsdotter.
Född 1812-02-25 i Stora Elmås, Abild/N.
Död 1887-10-25 i Lilla Gässelia, Drängsered/N.
|
mmf
Jöns Jönsson.
Född 1772-04-08 i Ryssbol, Drängsered/N.
Död 1829-04-01 i Älmås, Abild/N.
|
mmff
Jöns Hansson.
Född 1743-01-06 i Drängsered/N.
Död 1828-01-09 i Drängsered/N.
|
mmfm
Anna Andersdotter.
Född 1742-01-03 i Drängsered/N.
Död 1789-06-06 i Ryssbol, Drängsered/N.
|
mmm
Martha Jönsdotter.
Född 1771-01-17 i Yttre Moshult, Abild/N.
Död 1842-01-04 i Vasen, Drängsered/N.
|
mmmf
Jon Jonsson.
Född 1742-12-13 i Hultet, Abild/N.
Död 1793-06-25 i Yttre Moshult, Abild/N.
|
mmmm
Anna Andersdotter.
Född 1744-01-06 i Abild/N.
Död 1817-08-22 i Stora Elmås, Abild/N.
|